Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Bitwa o Klasztor-oczami Pyrokara

 1. #1
  Użytkownik Awatar Evanger23
  Dołączył
  30.10.2007
  Skąd
  Szwecja, Sztokholm
  Posty
  317

  Domyślnie Bitwa o Klasztor-oczami Pyrokara 1/3

  Bitwa o Klasztor-oczami Pyrokara
  Chyba każdy wie kim jest Pyrokar więc omine jego opis ok?

  Pyrokar obudził się tego dnia o świcie. Leżał jeszcze przez chwilę w łóżku, ale w końcu wstał. Ubrał szatę, wziął parę run i poszedł na dziedziniec klasztoru. Nowicjusze już wzieli się do pracy-zaczeli zamieniać klasztor w twierdze. Ściągneli robotników z miasta, którzy pogrubiali, a w niektórych miejscach powiększali mury klasztoru i robili dwie wieże, po obu stronach bramy. Starych drzwi nie było już, tylko duża brama. Powbijali na zewnątrz w nią kły rożnych stworów, by w czasie szarży zatrzymało to napastnika. Dachy w budynkach były proste, a na nich mini murek, za którym można było się ukryć. Po bokach klasztoru, na dachach były również wieże. Na dachu kościoła była najwyższa z wież, z której był widok aż do gospody Orlana. Do każdej z wież prowadziły drabiny. Nowicjusze przygotowali rożne szafy, pułki, krzesła, stoły i wszystko co z drewna koło bramy, by w razie otwarcia jej, można było czymś zasłonić wejście. Wszędzie na dziedzińcu stały krótkie murki, jak na dachach. Specjalnie na schodach kościoła stał większy mur dla magów. Do Pyrokara podszedł Talamon.
  -Pyrokarze! Oczyściliśmy drogę w tajemnej bibliotece że szkieletów. W razie ucieczki możemy zamknąć drogę tam prowadzącą, wyczarować na straż potwory i ukryć się w komnacie dla paladynów. Tam nikt nie wejdzie, ani nie znajdzie.
  -Świetnie! Weźcie tam wszystko ze spiżarni. Świętą komnate ukryć też murem i wziąć tam wszystko że skarbca.
  Talamon ukłonił się i poszedł wypełnić polecenie. Pyrokar wyszedł bramą i spojrzał na umocnienia zewnętrzne. Most był pogrubiony,a na jego drugim końcu postawiono palisadę z bramą. Ze strony klasztoru był mur na około tego (nie wiem jak to nazwać...tam gdzie stoi pedro). Na skałach w dól, były wbite paliki. Całe mury dookoła klasztoru, były obwieszone malinami, jeżynami, dziką róża i każda kłująca rośliną jaką udało się znaleźć. Pyrokar użyl świętego płomienia, by kula rozjaśniała tę cześć na rożne kolory w noc i żeby aura innosa,w tym zatrzymała orków, którzy służą ciemności. Pyrokar wraz z radą codzień próbował wykożystac rożne mikstury, rośliny i runy do takich rzeczy. na razie udało się im zaklęcie rozmnażania ognistego ziela, by paliło w nogi tych co po nim chodzą. na razie całe ziele było ukryte pod (gdzie pedro) i w razie jakby orkowie tam byli, można je wysunąć na powierzchnie. Nowicjusze zaczęli stawać na swoich posterunkach. na razie dali nowicjuszom lekką zbroję łowcy smoków, kusze i miecze. Pyrokar poszedł na dziedziniec i usiadł na ławce.Po jakiejś godzinie usłyszał róg dochodzący,z najwyższej wieży.
  -Jakaś armia idzie!-usłyszeli wszyscy z góry
  Wszyscy zaczęli się wysypywać z piwnic i pokoi.
  Jakim cudem już tu są-pomyślał Pyrokar.
  -Szybko się poruszają!-znowu usłyszeli
  -To orkowie?-odkrzyknął Agon
  -Zaraz...To ludzie!
  Ostatnie słowo wypowiedzieli po nim wszyscy, ze zdziwieniem. Pyrokar pognał po drabinie, na dach. Zobaczył mnóstwo ludzi biegnących po moście, a na przedzie rycerzy.
  -Otworzyć brame!-krzyknął Babo z drugiej wieży
  Po otwarciu bramy prawię całe Khorinis wbiegło do klasztoru. Pyrokar zszedł na dól i ustawił się razem z innymi, na przeciwko nowo przybyłym.
  -Armia Ciemności zaatakowała miasto!-powiedział Lord Hagen wynurzając się z tłumu
  -Co to za armia?-warknął Serpentes
  -Orkowie mają sojuszników... Nie widzieliśmy wszystkich alę na pewno są tam z ludzi bandyci i zombie.
  Tłum zaczął szeptać. Pyrokar jako główny mag klasztoru zabrał głos.
  -Niech będzie! Macie coś ze sobą?
  -Dość dużo żywności, wodę, broń, pochodnię i parę innych rzeczy.
  -Oczywiście. Talamon! Zacznij rozdzielać to co mają gdzie trzeba-powiedział Pyrokar i poszedł do swojego pokoju.
  Wziął kartki, na których były plany. Teraz zależało wszystko od tego, jak pójdzie walka najemnikom. na pewno Onar ściągnie wszystkich myśliwych, farmerów i wszystkich ludzi z poza miasta i zrobi dobrą obronę. Skoro Khorinis upadło oni na pewno też... Jedyną nadzieją jest tu przygotować dobrą obronę i żeby orkowie ponieśli duże straty, z najemnikami. Nie mogę uwieżyć że teraz wszystko zależy od Onara-pomyślał.

  C.D.N
  Ostatnio edytowane przez Evanger23 ; 20.06.2008 o 16:27:04
  Koniec z Pomaganiem w Pracach Domowych
  Ilosc członkow: 9

  Piszę poprawnie po polsku.

 2. #2
  Nowy użytkownik Awatar Absalum
  Dołączył
  25.12.2007
  Skąd
  Lublin
  Posty
  97

  Domyślnie

  Heh tez gralem w gothica2 (tak wlasciwie to we wszystkie czesci) opowiadanie na 3.9/5 troszke nudne i zaabraklo bezimiennego oraz smokow :P

  Absalum tu był. xD

  Piszę poprawnie po polsku.

  Znajduję się w rankingu The 100% Club!

 3. #3
  Użytkownik Awatar Evanger23
  Dołączył
  30.10.2007
  Skąd
  Szwecja, Sztokholm
  Posty
  317

  Domyślnie

  Przeciez pisze C.D.N wiec o smoczkach nie trac nadzieji:P
  A opowiadania wlasne o gothicu nigdy nie sa tam gdzie bezi tylko inne postacie z gry a on nie istnieje
  Koniec z Pomaganiem w Pracach Domowych
  Ilosc członkow: 9

  Piszę poprawnie po polsku.

 4. #4
  Nowy użytkownik
  Dołączył
  11.08.2007
  Posty
  14

  Domyślnie

  Eee 4/10

 5. #5
  Nowy użytkownik Awatar SoulHunter
  Dołączył
  09.02.2007
  Skąd
  Chełm
  Posty
  57

  Domyślnie

  Kilka błędów ortograficznych, kila przecinków. Ogólnie bardzo fajne, ciekawy pomysł. Jednak Lord Hagen nie oddałby miasta bez walki :P. A i z tymi mieczami, kuszami i l.z.ł.s. przesadziłeś. Lepiej gdyby mieli zwoje, w końcu oni też potrafią nieco czarować. Będę czekał na dalszy ciąg.
  Ocena 8+/10 :)

 6. #6
  Użytkownik Awatar master_pl
  Dołączył
  10.01.2008
  Posty
  152

  Domyślnie

  "schodach kościoła stał większy mur dla magów" -aaaeeeeeeeee... kościoła??
  "Świętą komnate ukryć też murem" - może zamurować wejście???
  "Pyrokar jako główny mag klasztoru zabrał głos." -główny mag ??? nazwałbym go jakoś inaczej[np. arcy mag] i bez tego Pyrokar już bo za dużo to powtarzasz.
  "wszystko zależy od Onara-pomyślał." -bardzo ważne. kto pomyślał??? bo zgubić się idzie. no i tu nie ważne czy powtórzysz, to musi być
  Ostatnio edytowane przez master_pl ; 20.06.2008 o 12:48:41

 7. #7
  Użytkownik Awatar Evanger23
  Dołączył
  30.10.2007
  Skąd
  Szwecja, Sztokholm
  Posty
  317

  Domyślnie

  No jak zbroja nowicjusza to ich polozy ork bez zastanowienia:)
  A ci co nie czytali dokladnie pisalo ,,prawie cale khorinis,, wiec stracili ludzi tez
  Koniec z Pomaganiem w Pracach Domowych
  Ilosc członkow: 9

  Piszę poprawnie po polsku.

 8. #8
  Użytkownik Awatar Evanger23
  Dołączył
  30.10.2007
  Skąd
  Szwecja, Sztokholm
  Posty
  317

  Domyślnie Bitwa o Klasztor-oczami Pyrokara 2/3

  -Obudź się panie, jesteś potrzebny!
  Pyrokar obudził się i zaczął się rozglądać po pomieszczeniu. Był w swoim pokoju i obudził go nowicjusz Agon. Nic już nie mówiąc wstał i wyszedł na dziedziniec. Większość ludzi miała l.p.l.s, ale byli też inni. Na murach i wieżach stali łucznicy (w tym eee gdzie Pedro też są mury i brama), a za murami kusznicy. Za tymi małymi murkami na dziedzińcu, ukrywali się ludzie z długa i jednoręczna bronią. Kusznicy i łucznicy mięli również miecze dwuręczne rożnego rodzaju. Paladyni
  stali w rzędzie na murach, za łucznikami. Magowie stali przy wejściu do kościoła. Vatras stał na najwyższej ze skał i coś mówił w powietrze.
  -Co on robi?-spytał się Pyrokar Agona
  -Robi falę na wodzie, żeby czasem nawet dosięgnęły mostu. I Talamon odkrył nowe działanie runy pieść wichru. Teraz może wywołać wichurę, a dzięki runie błyskawicy, mogą je przyzywać.
  Pyrokar kiwnął głowa i ustawił się z magami. Wiatr szarpał ich na boki, a strach przed nadciągającą bitwą zmniejszał morale ludzi. Ludzie zaczęli zapalać pochodnię na dziedzińcu. Pyrokar użył świętego płomienia jeszcze raz,na wszystkie bramy,drzwi i mury.Po paru godzinach usłyszeli róg.
  -Jacyś ludzie jadą na koniach!-z wieży
  -Otworzyć bramy!
  Kiedy ludzie wjechali zobaczyli że to najemnicy z farmerami i myśliwymi. Generał Lee zsiadł z konia i podszedł do Pyrokara.
  -Straciliśmy połowę ludzi. Najgorsze jest to że nie wiem jak! Spaliśmy, kiedy ktoś krzyknął żeby uciekać.Wstałem i zacząłem biec na zewnątrz. Wszędzie były trupy strażników... Kiedy wszyscy wyszli, wsiedliśmy na konie i przyjechaliśmy tu. Jak jechaliśmy niektórych trafiły jeszcze strzały.
  -A gdzie Onar?-spytał się Pyrokar
  -Z tego co wiem (dał drapaka).
  Pyrokar kiwnął głowa i kazał im wszystko wypakować co wzieli.Okazało się że Bennet ich kowal dał im trochę magicznych mieczy, po czym go zastrzelili. Lee miał poprowadzić żolniezy na dachach, w czasie bitwy. Siedzieli w ciszy kolejną godzinę, kiedy usłyszeli hałas dochodzący od pokoi na tyłach. Pyrokar poszedł tam z paroma magami i żolniezami i nic nie zobaczył.Spojrzał w górę i to co tam zobaczył zatkało go. Ze skał wysoko leciały ku nim demony.
  -Demony!
  żolnieze zaczeli strzelać z kusz, a magowie próbowali ich zamrozić. Pyrokar sam rzucał ciągle zaklęcia, ale było ich za dużo.
  -To na nic-warknął-Zaraz je załatwię czymś mocniejszym
  Wszedł na dach i wziął święty płomień i rzucił kulą między demony. Chodź żadnego nie trafił sama kula z mocą Innosa w niej,oślepiła i powaliła demony.Rozejrzał się i zobaczył że zabito jakiś 4 najemników i 2 nowicjuszy.
  Bum
  Rozległ się odgłos
  Bum
  Wszystko się zatrzęsło
  Bum
  Wszyscy wrócili na stanowiska
  Bum
  Pyrokar się zdenerwował i wszedł na mur. Ogromna armia maszerowała od gospody Orlana. Spojrzał ze strachem na ich liczebność. Bez dobrej strategii nie mięli szans. Kiedy się trochę zbliżyli, Pyrokar zauważył że większość z nich to orkowie. Armia zatrzymała się, na wprost bramy przed mostem.
  -Łucznicy!-krzyknął Lee
  Założyli strzały i wycelowali.
  -Czekać...
  Łucznicy się zatrzęśli przed kolejnym bębnem
  -Czekać...
  Armią tracąc szyk,zaczęła biec na bramę.
  -Teraz!
  Pyrokar usłyszał tylko swist strzał przecinających powietrze,po czym pierwsze rzędy padły.
  -Nałożyć strzały!
  Szamani orków zaczęli kulami ognia strącać zolniezy z bramy, po czym zaczeli ją niszczyć. Pyrokar spojrzał na grupę najodważniejszych żolniezy którzy stali z pikami na przedzie, czekając na sygnał. To był jego plan. 6 żolniezy wypiło jednym łykiem miksturę szybkości, i pognało z pikami na armię. Pyrokar patrzał jak z siły biegu, strącają do wody trochę żolniezy, po czym padli na ziemię.
  -Strzelać!
  Znowu usłyszeli świst strzał i padli orkowie.
  -Dowolnie wybierać cele!
  Łucznicy czekając na to, zaczęli strzelać byle gdzie, w szeregi wroga.Ale było ich za dużo. Już byli na środku mostu kiedy naglę... Ogromną fala przysłoniła na chwilę most, a kiedy znikła orkowie już pływali. Zanim cokolwiek jeszcze zrobiono orkowie, jaszczuroczleki, szkielety, bandyci, wilki i wargi byli już przy bramie. Łucznicy i kusznicy strzelali do nich i szamanów. Naglę księżyc przysłoniła wielka chmura, a potem pokazało się około 50 krwiopijców. Tą chwilę zanim je zabili,wykożystali orkowie i przyprowadzili do bram trolle.
  -Strzelać gnidy!
  Strzały i bełty odbijały się od grubej skóry trolli, które zabijały ludzi na murach.
  -Musieli zebrać przywódców ich wszystkich szczepów-mruknął paladyn Cedrik powalając orka, który wszedł na mur po drabinie. Ci orkowie którzy pływali nadziali się już na ostrokół, który był zrobiony na skałach.

  C.D.N
  Koniec z Pomaganiem w Pracach Domowych
  Ilosc członkow: 9

  Piszę poprawnie po polsku.

 9. #9
  Nowy użytkownik
  Dołączył
  11.08.2007
  Posty
  14

  Domyślnie

  6/10
  lepsze od wczesniejszej

 10. #10
  Użytkownik Awatar Evanger23
  Dołączył
  30.10.2007
  Skąd
  Szwecja, Sztokholm
  Posty
  317

  Domyślnie

  W ostatniej czesci powiem ze bedzie tyle:
  bitwy
  inne miejsca
  nowi bochaterowie
  smoki
  nowi wrogowie
  i pare innych rzeczy
  Koniec z Pomaganiem w Pracach Domowych
  Ilosc członkow: 9

  Piszę poprawnie po polsku.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. Budowa Cudu oczami TS.
  Przez lampa w dziale Tawerna - tx3
  Odpowiedzi: 16
  Ostatni post / autor: 28.04.2014, 20:40:38
 2. Speed oczami nowego gracza.
  Przez aryman_ w dziale Tawerna - Świat speed
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 24.01.2010, 12:45:51
 3. Wojna o Wyspe WSZYSTKIE CZESCI BITWY O KLASZTOR TUTAJ I INNE
  Przez Evanger23 w dziale Twórczość użytkowników
  Odpowiedzi: 37
  Ostatni post / autor: 20.05.2009, 08:19:37
 4. Dla fanow Bitwy o klasztor albo czytaczy
  Przez Evanger23 w dziale Twórczość użytkowników
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 21.06.2008, 17:53:53
 5. Farmiąc z zamkniętymi oczami
  Przez Hefron w dziale Raporty - Świat speed
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 29.02.2008, 12:23:31

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •